Mince

23 položek celkem

Cena

207116125
1207116125

Značky

Materiál

Obsah drahých kovů

Průměr

Rok výroby

Rozměr

Váha

Země původu

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 23
1 4 oz Stříbrná mince Archa Noemova
208 Kč
EG-AG_1-4-OZ_ARCHE/115
1 2 Noemova
382 Kč
EG-AG_1-2-OZ_ARCHE/103
1 oz Stříbrná mince Mexico Libertad
937 Kč
EG-AG_1OZ_LIBERTAD/131
1oz gold lunar iii hase 2023(2)(13) EG-AG_1OZ_HASE_23/708
1oz gold lunar iii hase 2023(2)(14)
1 676 Kč
EG-AG_2OZ_SCHWEIN_19/607
1oz gold lunar iii hase 2023(2)(17)
4 402 Kč
EG-AG_5OZ_HUND_18/560
1oz gold lunar iii hase 2023(2)(10)
1 676 Kč
EG-AG_2OZ_HUND_18/559
1oz gold lunar iii hase 2023(2)(9)
1 676 Kč
EG-AG_2OZ_HAHN_17/408
Nahoru
Další produkty

Investice do zlata získávají v posledních letech prudce na oblibě. Jedná se o prověřený a poměrně bezpečný způsob, jak ochránit úspory před rostoucí inflací. Pojem investiční zlato zahrnuje zlaté cihly nebo slitky a dále také zlaté investiční mince, které v současnosti patří mezi nejžádanější produkty v kategorii. Co byste měli o investičních mincích vědět, pokud s jejich nákupem začínáte?

#ShowMore#

Co jsou to investiční mince

Investiční mince jsou alternativou ke zlatým slitkům a cihlám. V dlouhodobém horizontu představují velmi zajímavou investici. Na rozdíl od pamětních mincí mají nominální hodnotu. Mezi známé evropské investiční mince patří Vídeňský filharmonik, v zámoří se značné oblibě těší kanadská Maple Leaf a v USA patří mezi stálice American Eagle.

5 důvodů, proč investiční mince lákají zkušené i začínající investory

  1. Zlaté mince představují fyzické vlastnictví – obchodujete-li s investičním zlatem na burze, transakce probíhají ve virtuálním prostředí. Při nákupu investičních mincí máte nabyté vlastnictví pevně ve svých rukou a sami rozhodnete, jak s ním naložíte.
  2. Jedná se o uznávané a žádané zboží – zlato patří mezi tradiční drahé kovy, s nímž se obchoduje prakticky na celém světě. Nejinak je tomu u zlatých investičních mincí, které výhodně zpeněžíte i za hranicemi domovské země, kde byly vydány. Jedná se o artikl s vysokou mírou likvidity (tzn., že v případě potřeby je lze poměrně rychle je vyměnit za finanční prostředky téměř ve kterékoliv zemi na světě).
  3. Investiční mince fungují jako legální platidlo – na rozdíl od investičních slitků, které mají původ v soukromých rafinériích, zajišťují vydávání investičních mincí státní instituce (v českém prostředí mince emituje Česká národní banka a ražbu zajišťuje státem pověřená Česká mincovna). Mince rovněž mají nominální hodnotu (nominál v dané měně je vyražen na minci).
  4. Investiční zlato je osvobozeno od DPH – na území Evropské Unie podléhá zlato zvláštnímu režimu a dle § 92 předpisu č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty je na území členských států osvobozeno od DPH (resp. při nákupu zlata zaplatíte DPH ve výši 0 %).
  5. Investiční mince jsou zárukou jistoty – zlato si dlouhodobě uchovává tržní hodnotu a kupní sílu, ale také svou podobu – nepodléhá rozkladu, nerezaví a vydrží vám prakticky navěky. Snadno si tak vytvoříte rezervu na horší časy, kterou můžete jednou předat ve formě dědictví třeba svým potomkům.

Jak investovat do zlatých mincí?

Investiční zlaté mince dnes seženete nejen v kamenných prodejnách, které se nacházejí převážně ve větších městech (Praha, Brno), ale také na e-shopu. Nákup po internetu má hned několik výhod:

  •         Nákup vyřídíte z pohodlí domova. Stačí vám pouze přístup k internetu.
  •         Chcete-li mít jistotu, že jde o seriózního prodejce, přečtěte si recenze dalších zákazníků.
  •         V e-shopu získáte investiční zlato za výhodnější ceny než v běžné kamenné prodejně.
  •         Zboží, které jste zakoupili v internetovém obchodě, můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodu. Všechny své finance obdržíte zpět.
  •         Lze využít také zpětný výkup zlata. Jak to funguje? Zlato zakoupené na e-shopu znovu nabídnete k prodeji, a pokud cena zlata na burze od doby vašeho nákupu vzrostla, na prodeji zlata vyděláte.

S výběrem investičního zlata vám rádi kdykoli poradíme

Pomýšlíte na investici do zlatých mincí, abyste ochránili své úspory a zajímají vás další podrobnosti? 

Kontaktujte nás na uvedeném tel. čísle nebo e-mailu, kde vám rádi zodpovíme další otázky.

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu