Cihly

58 položek celkem

Cena

8941421432
18941421432

Značky

Materiál

Obsah drahých kovů

Rok výroby

Rozměr

Typ embosu/ražby

Váha

Země původu

Položek k zobrazení: 58
50g stříbrný slitek
1 464 Kč
EG-AG_50G_BARREN/515
1041 1 2 5g zlaty slitek umicore valcambi(1)
15 399 Kč
EG-AU_10G_PERTH/82
1 g Zlatý slitek Miluji Tě EG-AU_1G_IN_LIEBE/707
Drak
1 oz Stříbrná mince Drak
Momentálně nedostupné
894 Kč
EG-AG_1OZ_DRACHE_BARREN/700
20g Zlatý slitek Responsible Gold
30 885 Kč
EG-AU_20G_RESPONSIBLE/689
100 x 0,5g Zlatí slitky CombiBar
77 711 Kč
EG-AU_100X0_5G_COMBI/650
5g platina
5 561 Kč
EG-PT_5G_BARREN/543
5 kg stříbro
109 953 Kč
EG-AG_5KG_BARREN/520
Nahoru
Další produkty

Investice do žlutého kovu se v poslední době těší vzrůstající oblibě. Zlato představuje atraktivní a prověřený způsob uložení financí v nejistých časech. Důležitým segmentem investičního zlata jsou vedle zlatých investičních mincí také zlaté slitky, nazývané také zlaté cihly nebo cihličky. Co je potřeba vědět, než se rozhodnete pro koupi zlatého slitku?

#ShowMore#

Co jsou to zlaté slitky (cihly)

Zlaté slitky a cihly jsou formou investičního zlata. Zlatý slitek se vyrábí z ryzího zlata (ryzost min. 9999/1000). Běžně jsou k dostání slitky o hmotnosti 1 g, až po slitky vážící 1 kg. Cena slitků se odvíjí od ceny zlata na trhu. V EU je jejich nákup osvobozen od DPH.

5 důvodů, proč jsou zlaté slitky a cihly příležitostí i pro začínající investory

  1. Zlato máte pevně ve svých rukou – oproti investicím na burze získáte nákupem zlatého slitku nebo cihly skutečný fyzický produkt. Záleží jen na vás, jak se žlutým kovem naložíte (na burze investujete ve virtuálním prostředí a máte zde mnohem menší kontrolu nad vloženými finančními prostředky).
  2. Zlaté slitky představují stabilní a žádaný obchodní artikl – navzdory občasným výkyvům cen si zlato dlouhodobě uchovává svou hodnotu, která převyšuje hodnotu papírových peněz. Co víc, slitky z renomovaných rafinérií zpeněžíte prakticky na všech trzích. Možnost odprodeje téměř kdekoli na světě činí ze zlatých investičních slitků a cihliček atraktivní zboží pro investory i obchodníky.
  3. Investice do zlata jsou osvobozeny od DPH – podle § 92 předpisu č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty podléhá investiční zlato zvláštnímu režimu a na území Evropské Unie je jeho nákup osvobozen od DPH. I to je jeden z důvodů, proč se investice do zlata vyplatí.
  4. Široký výběr rozměrů a hmotností – slitky a cihly se vyrábějí v různých hmotnostech. Můžete si pořídit 1g slitek nebo třeba 1kg zlatou cihlu. Nemusíte tak obětovat veškeré úspory, menší slitky pořídíte již za pár tisíc korun. Ty nejmenší navíc pohodlně uložíte i do nenápadného pouzdra, protože mají podobné rozměry jako SIM karta v telefonu.
  5. Netradiční dárek, který zaujme – přemýšlíte, čím překvapit blízkého člena rodiny nebo dobrého obchodního partnera? Věnujte jim zlatý slitek v dekorativním dárkovém balení a můžete si být jistí, že na váš dar jen tak nezapomenou.

Jak investovat do zlatých slitků a cihel?

Slitky příležitostně seženete v bance, ve zlatnictví a (mnohem častěji) v kamenných prodejnách, které se nacházejí zejména ve větších městech. V současnosti je stále populárnější také nákup zlata na e-shopech, a to hned z několika důvodů:

  •         Všechny nákupní kroky vyřídíte prostřednictvím internetu. Nemusíte nikam cestovat nebo ztrácet čas čekáním, než na vás v prodejně přijde řada.
  •         Spolehlivost prodejce si ověříte během několika minut. Stačí si přečíst reference a hodnocení dřívějších zákazníků.
  •         V internetovém obchodě získáte investiční zlato za nižší ceny (nepromítají se do nich ceny za provoz kamenného obchodu a podobně).
  •         Zboží zakoupené na e-shopu můžete do 14 dnů vrátit bez udání důvodu a investované finance se vám vrátí.
  •         Prodejci, kteří jsou si jistí kvalitou poskytovaného zboží, nabízí také zpětný výkup zlata. Zlato zakoupené na e-shopu dříve můžete znovu nabídnout k prodeji, a pokud cena zlata na burze od doby vašeho nákupu vzrostla, na prodeji zlata vyděláte.

S výběrem zlatých slitků a cihel vám kdykoli poradíme

Zvažujete investici do slitků nebo cihel, ale rádi byste se zeptali na další podrobnosti?

Kontaktujte nás na uvedeném tel. čísle nebo e-mailu, kde vám rádi zodpovíme další otázky.

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu