Zlaté mince Cook Islands

Třístěžňová britská plachetnice Bounty a její slavná vzpoura se znovu a znovu stávají námětem filmů, knih a divadelních her. Další důvod, proč zvěčnit slavnou loď na cenné minci.
 
Cook Islands jsou souostrovím v Tichomoří, které se skládá z 15 ostrovů. Tyto ostrovy jsou známé svými krásnými plážemi a turistickými atrakcemi, ale nabízejí také něco pro sběratele a investory - zlaté mince s motivem Bounty. Reprezentativní zlatá mince potěší nejen přátele moře.
 
Ryzost investičního zlata
 
Zlaté mince Cook Islands jsou raženy z 99,99% čistého zlata a mají nominální hodnotu 100 Cook Islands dolarů. Jsou na trhu se zlatými mincemi poměrně nové. Poprvé byly raženy v roce 2008 nejstarší německou rafinérií zlata a stříbra Heimerle + MeuleCookovy ostrovy je vydali v roce 2009 o váze 1 oz (31.1g). Jsou velmi ceněné mezi sběrateli a investory.
 
Na lícní straně mince je portrét britské královny Alžběty II., na rubové straně je motiv zmíněné plachetnice Bounty.
 
Mince jsou na souostroví v jižním Tichomoří zákonným platidlem. Jejich náklad není omezen, vyrábějí se podle poptávky. Proto se nabízejí jako levná alternativa k běžným, dobře známým zlatým mincím.
 
Zlaté mince Cook Islands s motivem Bounty
 
jsou krásným klenotem a investicí do budoucnosti. Tyto mince mají historický význam a jsou ceněné mezi sběrateli a investory. Pokud hledáte krásný klenot nebo investici do budoucna, zlaté mince Cook Islands jsou skvělou volbou jako hodnotný dárek.