Investiční mince Lunar III RABBIT

Celosvětově známá australská mincovna se sídlem v Perthu přisla s originálním nápadem razit mince s motivy znamení čínského lunárního kalendáře. Mince si brzy získaly obdiv investorů i sběratelů. V roce 2008 byla uvedena na trh řada Lunar Series II a v roce 2019 řada Lunar Series III, která plynule navázala na úspěch první řady. Sběratelé a investoři, kteří kupují lunární mince, si mohou být jisti, že vlastní minci vynikající kvality s vysokým potenciálem zhodnocení. Limitované zlaté a stříbrné mince této edice jsou k dostání pouze u několika prodejců.
 
Investiční mince řady Lunar III. oslavující rok králíka jsou v pořadí čtvrtou mincí lunární série, která je věnována 12-ročnímu cyklu čínského lunárního kalendáře od roku 2020 do roku 2031.
 
Na přední straně mince jsou každoročně obměňovány motivy zvířat dle čínského kalendáře:
 
2020 Krysa
2021 Buvol
2022 Tygr
2023 Králík
2024 Drak
2025 Had
2026 Kůň
2027 Koza
2028 Opice
2029 Kohout
2030 Pes
2031 Vepř
 
 
Zlaté mince Lunar III. RABBIT
 
Série lunárních zlatých mincí australské mincovny Perth Mint je jednou z nejvýznamnějších na světě. Obsahuje krásné motivy, ražby jsou množstevně omezené a velmi oblíbené nejen mezi sběrateli. Je vyražena do zlata té nejvyšší, tedy 99,99 % ryzosti, a je zároveň zákonným australským platidlem.
 
Rubová strana zlaté mince zobrazuje králíka ve skoku mezi klasy obilí. Součástí designu je čínský znak pro králíka, anglický nápis „RABBIT 2023“ a písmeno „P“ jako značka mincovny The Perth Mint.
 
Lícní stranu zdobí portrét královny Elizabeth II. obkroužený textem “ELIZABETH II AUSTRALIA”, od Jody Clarka, hmotnost „1 oz“ a ryzost „999,9“ a také nominální hodnota „100 DOLLARS“.

 

Stříbrné mince Lunar III. RABBIT

Australská mincovna razila do roku 2017 stříbrné mince s ryzostí 999/1000, od roku 2018 je ryzost 999,9/1000.

Rubová strana zobrazuje bdělého králíka se vztyčenýma ušima a dalšího králíka natahujícího se pro pučící větvičku. Napravo od tohoto krásného motivu je anglický nápis "Rabbit 2023" a čínský znak se stejným významem. Tradiční malé P jako obvykle označuje výrobce Perth Mint z Austrálie. Ražba těchto skvostných stříbrných mincí je omezena na 300 000 kusů.

Na lícní straně každé mince je podobizna královny Alžběty II.od Jody Clarka, rok 2023, hmotnost a ryzost „999,9“.

Králík v čínském horoskopu

Má smysl pro spravedlnost a často bojuje proti bezpráví. Jeho touha po rovnoprávnosti ho může přivést do problémů. Králíci jsou sice dobrými znalci lidí, ovšem v případě, že druzí žádají pomoc, stávají se příliš shovívavými a jsou zneužiti. Zrozenci Králíka představují něžnost a věrnost. Působí nesměle, ale není radno je podceňovat. Vědí přesně, co chtějí, získávají to však oklikou. Jsou rafinovaní, ze situací, kdy si nevědí rady, mají tendenci vyváznout i lstí. Jsou citliví, což se projevuje změnami jejich chování. Někdy se jeví jako náladoví a nedůvěřiví, v dalším okamžiku jsou zase pohostinní a smířliví. Na své okolí působí spíše rezervovaně a příliš nemají rádi nové změny a vylepšení. Proto jsou často označováni za konzervativce.