Argor Hereaus

Pokladnice Evropy. Honosnou přezdívku si v minulosti Švýcarsko vydobylo díky bohatým zlatým rezervám, které soustředilo na svém území.

Představení společnosti

Dodnes tato země zpracuje až 70 % zlata, které se každoročně vytěží po celém světě. Proto není překvapením, že nejznámější společnosti zabývající se zpracováním drahých kovů mají svá sídla právě ve Švýcarsku.

Jedna z největších švýcarských rafinérií se nazývá Argor-Heraeus SA (SA = société anonyme, tj. akciová společnost) a sídlí v městečku Mendrisio – necelých 17 km od proslulého Lugana – na jihovýchodě země. Společnost patří mezi přední výrobce zlatých slitků prvotřídní kvality.

Slitky ze žlutého kovu značky Argor-Heraeus patří v Česku mezi nejžádanější zboží, a to jak mezi zkušenými, tak i začínajícími investory, kteří chtějí v nejistých dobách ochránit finance před znehodnocením.

Stručná historie rafinerie Argor-Heraeus: od počátků k dnešku

Společnost Argor SA byla založena v roce 1951 v Chiassu se záměrem nabízet průmyslovou rafinaci drahých kovů. Na počátku 60. let získala ve společnosti majoritní podíl švýcarská banka UBS, která se v roce 1973 stala jediným vlastníkem.

Dalším partnerem se v roce 1986 stala německá rafinerie kovů Heraeus, jejíž představitelé – společně se zástupci původní akciové společnosti Argor – se ujali vedení v roce 1999. Ve stejném roce rozšířili řady akcionářů představitelé německé Commerzbank International SA. O 3 roky později získala podíl ve společnosti ještě Rakouská mincovna.

Přestože hlavní výrobní závody se nacházejí ve Švýcarsku, společnost má svou kancelář od roku 1999 také v Německu a v Chile. V roce 2005 se dohodla na spolupráci s ruskou firmou Ajbatech a rok později zahájila svou činnost také v Itálii.

Hlavní činnost společnosti Argor-Heraeus

Pokud jde o činnosti spojené se zpracováním zlata, zaměřuje se společnost Argor-Heraeus především na

  •         rafinaci zlata,
  •         výrobu zlatnických polotovarů pro hodinářský nebo šperkařský průmysl,
  •         zpracovávání zlatých mincí, medaili nebo prutů.

Kromě žlutého kovu se rafinérie věnuje rovněž rafinaci dalších drahých kovů, jako jsou stříbro, platina nebo paladium.

Čím se odlišují slitky Argor-Heraeus od konkurence?

Existuje hned několik důvodů, proč se produkty Argor-Heraeus těší mezi investory oblibě.

Zpeněžíte je na všech renomovaných trzích

Vyrobené slitky odpovídají londýnskému standardu Good Delivery. Společnost tedy působí na všech významných trzích jako:

  •         LBMA (Londýn)
  •         NYMEX (New York)
  •         TOCOM (Tokyo)
  •         DMCC (Dubai)

Zboží je akceptováno na všech uvedených trzích. Máte tak mnohem větší šanci, že nakoupené zlato výhodně prodáte.

Kvalitu slitků potvrzují i získané certifikace

Od roku 1961 je rafinerie Argor-Heraeus akreditována ve zlatém standardu Good delivery a od roku 1962 také ve stříbrném standardu Good delivery u londýnské LBMA.  

Navíc je držitelem pečeti kvality, kterou společnost obdržela od Švýcarského centrálního úřadu pro kontrolu drahých kovů. Obraz pečeti bývá vyražen nebo vylisován na každém slitku z produkce rafinerie Argor-Heraeus.

Padělky vám těžkou hlavu dělat nemusí

Společnost Arogr-Heraeus používá technologii KINEGRAM®, která umožňuje ověřit pravost zlatých slitků (označovaných jako kinebars). Do slitiny je vyrytý prakticky nenapodobitelný hologram, aby bylo možné výrobky spolehlivě rozeznat od padělku.

Dalšími doklady pravosti jsou loga dodavatele a rafinérie, unikátní číslo, označení ryzosti a váha slitku. Tyto informace zpravidla naleznete na svrchní straně slitku. Díky těmto indíciím okamžitě získáte jistotu, že se jedná o skutečné zlato a nikoli lacinou napodobeninu.

Slitky se vyrábí pouze v omezeném počtu

Vzhledem k vysokým nárokům na kvalitu a výrobu nabízí rafinérie vyrobené slitky nabízeny pouze v určitém množství. I proto nejsou určené k přímému prodeji pro soukromé investory. Slitky lze zakoupit pouze u prověřených institucí – například v renomovaných bankách nebo u vybraných prodejců s drahými kovy.

Video: rozbalování slitku Arogr-Heraeus:

 

Chcete ochránit své úspory před inflací, rozšířit své portfolio o vysoce likvidní komodity nebo (si) udělat radost netradičním a hodnotným dárkem?

Prohlédněte si slitky od společnosti Argor-Heraeus a vyberte si kousek investičního zlata, který bude přesně odpovídat vašim představám.