5 oz Stříbrná mince Lunar II. Year of the Goat 2015

4 370 Kč
Momentálně nedostupné

Stříbrná investiční mince Lunar II Year of the Goat 2019 od australské státní mincovny Perth Mint o hmotnosti 5 oz představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí. Mince byla věnována na počest znamení Kozy z čínského horoskopu.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Nejznámější legenda praví "když chtěl Buddha opustit zemi, zavolal k sobě všechna zvířata. Přišlo ho vyprovodit jen dvanáct z nich. Z vděčnosti za jejich věrnost dal těmto zvířatům jména podle pořadí jejich příchodu." Čínský horoskop, jehož vznik je často vysvětlován touto legendou, je ústředním stavebním kamenem buddhistické kultury. Nejenže každému člověku přiřazuje zvíře a jeho vlastnosti, ale také předepisuje osudový průběh roku ve znamení zvířete. Řada zvířat v čínském horoskopu začíná myší (krysou). Následují vůl (buvol), tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase.

V roce 1996 se australská státní mincovna Perth Mint nechala inspirovat magií čínského horoskopu a vytvořila sérii zlatých a stříbrných mincí s mimořádným půvabem. Název Lunar byl pro sérii zvolen jako odkaz na čínský kalendář, který je založen na Měsíci. S rozhodnutím o motivu čínského zvěrokruhu očekávala mincovna Perth Mint vysokou poptávku, zejména v asijském regionu. Za design byl zodpovědný čínsko-australský designér, který se postaral o realistické a naturalistické zobrazení zvířat.

V roce 2008 byla na trh uvedena řada Lunar II, která plynule navázala na úspěch první řady. Sběratelé a investoři, kteří kupují lunární mince, si mohou být jisti, že vlastní minci vynikající kvality s vysokým potenciálem zhodnocení. Limitované zlaté a stříbrné mince této edice jsou k dostání pouze u několika prodejců. U nás najdete všechny aktuální zlaté a stříbrné mince lunární série II.

Lunární série II Year of the Goat 2019
Podle čínského kalendáře začíná rok kozy 31. ledna 2015 a končí 18. února 2016. V čínské symbolice koza znamená klid a pohyblivost. Pro všechny, kteří chtějí začít něco nového a stabilního, je rok kozy přesně ten správný čas.


Rubová strana stříbrné mince zobrazuje tři pasoucí se kozy, čínský znak pro „kozu“, nápis „Year of the Goat 2019“ a značku mincovny Perth Mint. Ve zlatém provedení je vidět pouze jedna koza, o to dynamičtěji však stojí ve stylizované horské krajině. Jako obvykle malé P označuje výrobce Perth Mint z Austrálie.


Na lícní straně mince je podle tradice portrét královny Alžběty II. Je zde také uvedena nominální hodnota, hmotnost a ryzost 999/1000.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999
Průměr: 65,6 mm
Rok výroby: 2015
Rozměr: 5,8 mm
Váha: 5 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: