20 g Zlatý slitek Responsible Gold

30 182 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Zlatý slitek Responsible Gold „ze zodpovědné těžby“ od švýcarské firmy Valcambi představují nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností. Každý slitek obsahuje 999,9 % ryzího investičního zlata.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Termínem zodpovědná těžba jsou označovány snahy o těžení zlata a jiných kovů šetrným způsobem. Stále větší poptávka je také po zlatých slitcích, které se vyznačují zodpovědným přístupem k těžařům a udržitelností těžby.


Například v roce 2016 byly na trh uvedeny první zlaté slitky s pečetí Fairtrade. Fair trade je systém, do kterého se zapojují výrobci z jihu na jedné straně a spotřebitelé za severu na straně druhé. Výrobci dostávají vyšší než tržní cenu a dlouhodobý kontrakt, spotřebitelé za to dostávají (údajnou) jistotu, že při produkci nedocházelo k vykořisťování.

Zlato pro ně pochází z dolu Macdesa (Peru) s certifikací Fairtrade. Kapacity však nestačily pro klenotnický průmysl a výrobu slitků. Proto byla o dva roky později (2018) výroba těchto slitků ukončena a byl zahájen projekt Responsible Gold se zlatými slitky "Auropelli".

Společnost Valcambi S.A. se sídlem v Ticinu má nejen certifikát LBMA, ale vyrábí také zelené zlato, z něhož se vyrábějí slitky Auropelli. Tyto slitky se vyznačují tím, že jsou podobně jako zlato Fair Trade vyrobeny z ryzího zlata, které je po celou dobu od těžby přes přepravu, rafinaci a obchodování přísně kontrolováno a certifikováno z hlediska udržitelnosti a dodržování všech zákonů na ochranu lidí a životního prostředí. Kromě nižšího používání chemikálií je pozornost věnována také nízkým emisím CO².

Doplňkové parametry

Kategorie: Cihly
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 999,9
Typ embosu/ražby: Mincovna
Váha: 20 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: