2 oz Stříbrná mince Lunar II. Year of the Dog 2018

1 702 Kč
Momentálně nedostupné

Stříbrná investiční mince Lunar II Year of the Dog 2018 od australské státní mincovny Perth Mint o hmotnosti 2 oz představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí. Mince byla věnována na počest znamení Psa z čínského horoskopu.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Nejznámější legenda praví "když chtěl Buddha opustit zemi, zavolal k sobě všechna zvířata. Přišlo ho vyprovodit jen dvanáct z nich. Z vděčnosti za jejich věrnost dal těmto zvířatům jména podle pořadí jejich příchodu." Čínský horoskop, jehož vznik je často vysvětlován touto legendou, je ústředním stavebním kamenem buddhistické kultury. Nejenže každému člověku přiřazuje zvíře a jeho vlastnosti, ale také předepisuje osudový průběh roku ve znamení zvířete. Řada zvířat v čínském horoskopu začíná myší (krysou). Následují vůl (buvol), tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase.

V roce 1996 se australská státní mincovna Perth Mint nechala inspirovat magií čínského horoskopu a vytvořila sérii zlatých a stříbrných mincí s mimořádným půvabem. Název Lunar byl pro sérii zvolen jako odkaz na čínský kalendář, který je založen na Měsíci. S rozhodnutím o motivu čínského zvěrokruhu očekávala mincovna Perth Mint vysokou poptávku, zejména v asijském regionu. Za design byl zodpovědný čínsko-australský designér, který se postaral o realistické a naturalistické zobrazení zvířat.

V roce 2008 byla na trh uvedena řada Lunar II, která plynule navázala na úspěch první řady. Sběratelé a investoři, kteří kupují lunární mince, si mohou být jisti, že vlastní minci vynikající kvality s vysokým potenciálem zhodnocení. Limitované zlaté a stříbrné mince této edice jsou k dostání pouze u několika prodejců. U nás najdete všechny aktuální zlaté a stříbrné mince lunární série II.

Lunární série II Year of the Dog 2018
Podle čínského kalendáře začíná rok psa 16. února 2018 a končí 4. února 2019. Pes je jedenáctým zvířetem ve 12letém cyklu čínského zvěrokruhu.


Rubová strana stříbrné mince zobrazuje ležícího německého ovčáka spolu se štěnětem, ležící v trávě proti sobě. Dospělý německý ovčák se upřeně dívá a štěně napodobuje chování. Pod motivem je anglický nápis „Year of the Dog“ a nad motivem je čínský znak se stejným významem a čínská pivoňka. Jako obvykle malé P označuje výrobce Perth Mint z Austrálie.


Na lícní straně mince je podle tradice portrét královny Alžběty II. Je zde také uvedena nominální hodnota, hmotnost a ryzost 999/1000.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 55,60 mm
Rok výroby: 2018
Rozměr: 3,42 mm
Váha: 2 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: