2 oz Stříbrná Lunar II Year of the Pig 2019

1 676 Kč
Momentálně nedostupné

Stříbrná investiční mince Lunar II Year of the Pig 2019 od australské státní mincovny Perth Mint o hmotnosti 2 oz představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí. Mince byla věnována na počest znamení Vepře z čínského horoskopu.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Nejznámější legenda praví "když chtěl Buddha opustit zemi, zavolal k sobě všechna zvířata. Přišlo ho vyprovodit jen dvanáct z nich. Z vděčnosti za jejich věrnost dal těmto zvířatům jména podle pořadí jejich příchodu." Čínský horoskop, jehož vznik je často vysvětlován touto legendou, je ústředním stavebním kamenem buddhistické kultury. Nejenže každému člověku přiřazuje zvíře a jeho vlastnosti, ale také předepisuje osudový průběh roku ve znamení zvířete. Řada zvířat v čínském horoskopu začíná myší (krysou). Následují vůl (buvol), tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase.

V roce 1996 se australská státní mincovna Perth Mint nechala inspirovat magií čínského horoskopu a vytvořila sérii zlatých a stříbrných mincí s mimořádným půvabem. Název Lunar byl pro sérii zvolen jako odkaz na čínský kalendář, který je založen na Měsíci. S rozhodnutím o motivu čínského zvěrokruhu očekávala mincovna Perth Mint vysokou poptávku, zejména v asijském regionu. Za design byl zodpovědný čínsko-australský designér, který se postaral o realistické a naturalistické zobrazení zvířat.

V roce 2008 byla na trh uvedena řada Lunar II, která plynule navázala na úspěch první řady. Sběratelé a investoři, kteří kupují lunární mince, si mohou být jisti, že vlastní minci vynikající kvality s vysokým potenciálem zhodnocení. Limitované zlaté a stříbrné mince této edice jsou k dostání pouze u několika prodejců. U nás najdete všechny aktuální zlaté a stříbrné mince lunární série II.

Lunární série II Year of the Pig 2019
Podle čínského kalendáře začíná rok vepře 5. února 2019 a končí 24. ledna 2020. Vepř je dvanáctým zvířetem ve 12letém cyklu čínského zvěrokruhu.


Rubová strana stříbrné mince je vyobrazen stojící vepř hledící doleva a jeho čtyři selata mezi listy obrácenými různými směry. Pod motivem je anglický nápis „Year of the Pig“ a čínský znak se stejným významem. Tradiční malé P jako obvykle označuje výrobce Perth Mint z Austrálie.


Na lícní straně mince je podle tradice podobizna královny Alžběty II. Ian Rank Broadley z roku 2019, nominální hodnota měny, váha a ryzost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 55,60 mm
Rok výroby: 2019
Rozměr: 3,42 mm
Váha: 2 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: