1 oz Zlatá mince Cook Islands

47 192 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Zlatá investiční mince Cook Islands "Bounty" o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Třístěžňová britská plachetnice Bounty a její slavná vzpoura se znovu a znovu stávají námětem filmů, knih a divadelních her. O průběhu událostí a následcích vzpoury na lodi existuje řada legend. James Cook, který dal jméno Cookovým ostrovům, mořeplavec a objevitel jižních moří, a kapitán lodi Bounty William Bligh se znali. Bligh byl kormidelníkem na třetí plavbě Jamese Cooka do Tichomoří. Další důvod, proč zvěčnit slavnou loď na cenné minci. Reprezentativní zlatá mince potěší nejen přátele moře.

Zlatá mince Cookovy ostrovy je na trhu se zlatými mincemi poměrně nová. Ačkoli je vydávána Cookovými ostrovy, je vyráběna v licenci v Německu jako tzv. agenturní emise. Na hodnotové straně je vyobrazena historická loď Bounty, na rubové straně mince je profil britské královny Alžběty II. a nápis "Elizabeth II Cook Islands" a rok ražby. Na lícní straně je rovněž uvedena nominální hodnota v dolarech Cookových ostrovů, hmotnost a ryzost. Zlatá mince má velmi vysokou ryzost 99,99 %.

Mince jsou na souostroví v jižním Tichomoří zákonným platidlem. Jejich náklad není omezen, vyrábějí se podle poptávky. Proto se nabízejí jako levná alternativa k běžným, dobře známým zlatým mincím. Jsou stejně vhodné jako hodnotný dárek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 33mm
Váha: 31,10g
Země původu: Cookovy ostrovy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: