1 oz Platinová mince Wiener Philharmoniker

29 034 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Platinová investiční mince "Vídeňská filharmonie" rakouské mincovnyt o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Zatímco "Vídeňská filharmonie" existuje jako mince 28 let, její historie je dlouhá 175 let. Orchestr nejenže přežil krize a temná období světových dějin, ale dodnes neztratil nic ze své výjimečné kvality a muzikálnosti. Vídeňská filharmonie se považuje za hudebního vyslance naděje, přátelství a míru.

Není proto divu, že na první platinové minci v eurech vydané v roce 2016 jsou vyobrazeny nástroje světoznámého souboru. Obrazy vytvořené hlavním rytcem rakouské mincovny Thomasem Pesendorferem jsou totožné se zlatými a stříbrnými filharmoniemi. Na hodnotové straně platinové mince jsou vyobrazeny velké varhany ze Zlatého sálu vídeňského Musikvereinu, které díky svým akustickým vlastnostem formovaly zvukový styl a způsob hry orchestru od roku 1870/71. Na motivové straně Platinové filharmonie se objevují nástroje vídeňského orchestru - lesní roh, fagot, harfa, violoncello a čtvery housle. Mnoho hudebních nástrojů bylo postaveno speciálně pro filharmonii, například klarinet, fagot a vídeňský roh.

Platinová mince je ideálním doplňkem zlatých a stříbrných emisí Vídeňské filharmonie. Razí se pouze v nominální hodnotě 1 unce. Platina je vedle zlata jedním z nejcennějších drahých kovů a má stejně stabilní fyzikální vlastnosti. Klasický motiv je vhodný pro investování i jako hodnotný dárek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Platina
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 37 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 2 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: