1 oz Platinová mince Noble Isle of Man

29 596 Kč
Momentálně nedostupné

Platinová investiční mince ,,Noble Isle of Man'' od největší soukromé mincovny v Evropě Pobjoy Mint Ltd. o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Tato mince je považována za první platinovou minci na světě. Razila ji největší soukromá mincovna v Evropě, Pobjoy Mint Ltd. Ta v letech 1983-1989 razila minci "Noble" - Isle of Man, protože ostrov Man má jako území se zvláštním statusem právo na vlastní měnu a mince. Britský ostrov leží asi 1247 km od Německa v Irském moři mezi Velkou Británií a Irskem. Jedná se o autonomní korunní majetek, který však není součástí království.

Na rubové straně mince "Noble" - Isle of Man je zobrazena vikingská loď pod plnými plachtami, která mohla být používána jako nákladní a obchodní loď, ale také jako válečná loď. Loď na širém moři doprovázejí rackové a na okraji je vyryt ozdobný věnec se znakem ostrova. Pod dlouhou lodí je uvedena hmotnost mince, nominální hodnota kovu a nominální hodnota.

Na lícní straně je portrét britské královny, orámovaný povinným nápisem, a rok ražby.

Název platinové mince vychází z místních specifik. Měna, libra ostrova Man, je vázána v poměru 1:1 k anglické libře. U slitkových mincí se označení měny liší podle druhu kovu; u platiny se v minulosti používalo označení "Noble". Šlechtické mince jsou platným platebním prostředkem na ostrově Man a ve Velké Británii.

Čísla ražeb jsou maximálně 10 000 kusů, ale ve většině případů jsou výrazně nižší. Ročně bylo vyrobeno pouze několik tisíc kusů o hmotnosti 1 unce, takže jsou velmi zajímavé jak pro sběratele, tak pro investory.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Platina
Obsah drahých kovů: 999,5
Průměr: 32,7 mm
Rok výroby: 2,38 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Cookovy ostrovy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: