1 oz Platinová mince Maple Leaf

29 003 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Platinová investiční mince Maple Leaf "Javorový list"od kanadské Královské mincovny o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Poté, co Královská kanadská mincovna začala razit zlaté a stříbrné mince Maple Leaf "Javorový list", přišly v letech 1988 až 1999 na trh platinové mince. Od roku 2009 se opět razí, ale pouze ve verzi 1 oz. Předtím byly raženy mince o hmotnosti 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz, 1/10 oz a od roku 1993 mince o hmotnosti 1/20 oz. Od roku 2005 vydává kanadská mincovna také palladiové mince, takže jsou zde jedinečným způsobem zastoupeny čtyři nejdůležitější drahé kovy. Všechny mince mají stejný motiv - charakteristický javorový list. Na všech kanadských mincích a bankovkách se objevuje od roku 1876 a jako vhodný znak Kanady byl navržen již v roce 1836. V roce 1996 byl javor zvolen národním stromem Kanady.

Na lícové straně platinové mince je motiv typický pro všechny mince bývalého britského impéria – anglické královny Alžběty II., jejíž portrét se v průběhu let ražby třikrát změnil. Kromě toho je na minci kulatým písmem uvedeno "ELIZABETH II", nominální hodnota a rok ražby.

Na rubové straně je vyobrazen javorový list, včetně ryzosti, hmotnosti a nápisu kovu v úředních jazycích Kanady - angličtině a francouzštině - "FINE PLATINUM" a "PLATINE PUR".

Tyto mince, které se vyrábějí pro investiční účely, patří k nejpoužívanějším mincím na světě a jejich reálná hodnota značně převyšuje jejich nominální hodnotu. Menší výběr platinových investičních mincí ve srovnání se zlatými a stříbrnými mincemi je činí cennějšími.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Platina
Obsah drahých kovů: 999,5
Průměr: 30 mm
Rozměr: 2,87 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Kanada

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: