1 oz Platinová mince Koala

30 753 Kč
Momentálně nedostupné

Platinová investiční mince Koala od mincovny Perth Mint o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Australská platinová mince "Koala" je obzvláště zdařilým příkladem toho, čím může být sbírka mincí fascinující. Pro averz mince bylo vybráno mírumilovné zvíře medvídek koala, které mezi velkým počtem endemitů (zvířat žijících pouze v určitém prostředí) vyskytujících se v Austrálii zvláštním způsobem symbolizuje druhové bohatství a jedinečnou přírodu.

Většinou ospalý medvěd je nejoblíbenějším mezinárodním vyslancem "down under". Sběratelé se tak nejen utvrzují ve svém investičním rozhodnutí vývojem hodnoty kovu, ale mohou se také znovu a znovu těšit pohledem na mince s láskyplným designem, z nichž každá vypráví malý příběh národní identity a tradice.

Platinové mince byly raženy mincovnou Perth Mint v letech 1988 až 2000. Motiv se každoročně obměňoval a vždy jinak reprodukoval oblíbeného medvěda. Na rubové straně platinové koaly je stejně jako na většině australských mincí portrét anglické královny Alžběty II.

Ryzost mince je 99,95 % a v Austrálii je stále zákonným platidlem. Mince se dodávají podle dostupnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Platina
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 32,10 mm
Rozměr: 2,70 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: