1 oz Platinová mince American Eagle

31 284 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Platinová investiční mince American Eagle (Americký orel) od americké mincovny The United States Mint o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Platinová mince série American Eagle se na americkém kontinentu těší mimořádné oblibě, ačkoliv se mince vydávají teprve od roku 1997. Mincovnou je United States Mint, která vyrábí platinové mince ve Filadelfii, San Franciscu a West Pointu. Vyrábějí se ve velikostech 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1/10 unce. Název je odvozen od heraldického zvířete USA, orla bělohlavého.

Na lícní straně mince majestátně letí orel bělohlavý a v pozadí jsou vidět vycházející sluneční paprsky. Nápis "United States of America", nominální hodnota, ryzost, kov a jemná váha doplňují motiv. Na reverzu je vyobrazen návrh grafika Johna Mercantiho. Je to stylizovaná hlava světoznámé Sochy svobody, která stojí v newyorském přístavu. Byl to dar francouzského lidu Spojeným státům v roce 1886 ke 100. výročí americké revoluce a představuje Libertas, římskou bohyni svobody.

Série platinových mincí American Eagle je vydávána v ryzosti 99,95 %. Stejně jako všechny mince jsou i platinové mince teoreticky zákonným platidlem v zemi vydání, ale mnohem lépe se hodí do dobře diverzifikovaného portfolia drahých kovů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Obsah drahých kovů: 999,5
Průměr: 32,7 mm
Rozměr: 2,38 mm
Váha: 1 oz
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: