100 g Platinový slitek

92 011 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.10.2023

Platinová investiční cihla, od firmy Argor-Heraeus SA o hmotnosti 100 g představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností. Každý slitek (cihla) je ražen z 999,5 čisté platiny.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Platinu jako kov poprvé pojmenoval v roce 1557 Ital Giulio Cesare Scaliger. Až v 18. století, kdy bylo možné platinu průmyslově tavit, se o tento drahý kov začal zajímat šperkařský průmysl. V roce 1828 se v Ruské říši objevila první platinová mince. Dnes se platina používá k výrobě katalyzátorů, elektrických spínacích kontaktů, topných vodičů nebo termočlánků. Platina je velmi vzácná, největší naleziště jsou v Jižní Africe a Rusku. Platina je stabilnější než zlato, odolnější než palladium a lesklejší než stříbro.

Platina má třetí nejvyšší hustotu ze všech prvků. Tento šedostříbrný kov se používá k výrobě investičních slitků, které se většinou lisují a razí. Jedním z výrobců je společnost Heraeus, jejíž slitky se dodávají jednotlivě zabalené ve smršťovací fólii. Slitky Argor-Heraeus SA z 999,5 čisté platiny samozřejmě odpovídají londýnskému standardu Good Delivery (LPPM) a jsou proto akceptovány na všech trzích po celém světě. Na platinových slitcích jsou uvedeny údaje o výrobci - logo a také druh kovu, ryzost a hmotnost.

Pro získání jedné unce platiny je třeba vytěžit 10 tun rudy, což v současnosti trvá přibližně osm týdnů. V tomto ohledu je platina jako vzácný, trvale udržitelný těžký kov ideálně vhodná pro investiční účely.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cihly
Materiál: Platina
Obsah drahých kovů: 999,5
Typ embosu/ražby: Mincovna
Váha: 100 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: