1 oz Zlatá mince Buffalo

47 279 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.10.2023

Zlatá investiční mince American Buffalo od americké mincovny o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Mince American Buffalo je považována za jednu z nejvyhledávanějších a nejpůsobivějších sběratelských mincí na světě. Její design má původ v niklu Indian Head, který byl ražen americkou mincovnou jako pěticentový mince v letech 1913 až 1938. Od roku 2006 je niklák Indian Head v podobě mince obecně známé jako "American Buffalo" jednou z nejčistších a nejznámějších mincí na světě. Je to také první zlatá mince americké mincovny.
Na lícní straně je ostře vykreslený profil indiánského bojovníka s péřovou čelenkou, který se dívá doprava. Portrét je pravděpodobně symbiózou tří náčelníků kmenů Šajenů, Seneků a Lakotů. Na pravé straně je ve výšce očí vidět nápis "Liberty", písmeno "F" jako Fraser a datum ražby. Možná právě tato absence osobní atribuce zobrazeného náčelníka je důvodem, proč se reverz s vyobrazením velkého bizona, který byl atrakcí newyorské zoo jako "Černý diamant", spíše doporučoval jako neoficiální, lidové označení mince. U nohou buvola je uveden obsah ryzího zlata a nominální hodnota mince. Pod hlavou bizona je stejně jako na všech zlatých mincích USA od roku 1908 malými písmeny vyvedeno heslo "IN GOD WE TRUST". Na horním okraji je také nápis "UNITED-STATES-OF-AMERICA". Vpravo dole nad bizonem je heslo společenství států, které zdobí i "amerického orla" - "E PLURIBUS UNUM", tedy "Z mnoha jeden". Okraj mince je rýhovaný.

Mince má ryzost 24 karátů. To znamená, že má mnohem vyšší ryzost než "American Eagle" s 22 karáty. Díky tomu je americký buvol silným konkurentem celosvětově nejprodávanějšího Krugerrandu z Jihoafrické republiky a kanadského javorového listu. Zlato používané na výrobu amerického bizona pochází výhradně z těžby v USA na území USA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 32,7 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 2,95 mm
Váha: 1 oz
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: