1 oz Zlatá mince Britannia

Akce Novinka
46 169 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Zlatá investiční mince Britannia od Britské královské mincovny o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

"Rule, Britannia!": Těžko bychom našli britského občana, který by tuto píseň neznal. Od svého vzniku v roce 1740 se stala neoficiální národní hymnou a opěvuje britskou hrdost a touhu po svobodě. Postava Británie jako zosobnění impéria má však jako motiv na mincích mnohem delší historii. Na mincích z doby římského císaře Hadriána ve 2. století n. l. je již toto vyobrazení zachyceno, i když kopí bylo později nahrazeno trojzubcem. Poté však až do roku 1672 upadl v zapomnění a oživil jej až Karel II., který jej nechal razit na mincích v hodnotě čtvrtpenny a půlpenny. Od té doby se Britannia pravidelně objevuje na mincích Spojeného království a v současné době je k vidění na minci v hodnotě 50 pencí. Zavedením zlaté mince Britannia v roce 1987 jako první mince ražené v Evropě dosáhla britská královská mincovna velkého úspěchu i z hlediska mezinárodních investorů a sběratelů. Desáté výročí bylo připomenuto v roce 1997 uvedením stříbrné varianty.


Zatímco design lícní strany mince s portrétem Alžběty II. je stálý, motiv Britanie byl od roku 2000 v každém lichém roce nově interpretován. V každém případě je ohraničen cimbuřím. Na straně motivu je rovněž uvedena ryzost a hmotnost. V roce 2013 se Britská královská mincovna rozhodla přerušit tuto staletou tradici ryzosti britských mincí a poprvé v historii razí mince Britannia v ryzosti 24 karátového zlata – 999,9/1000.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 38,61 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 1,8 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Velká Británie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: