1 oz Stříbrná mince Lunar III Rabbit 2023

781 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Stříbrná investiční mince Lunar III Rabbit 2023 od australské státní mincovny Perth Mint o hmotnosti 1 oz představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí. Mince byla věnována na počest znamení Králíka z čínského horoskopu.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Nejznámější legenda praví "když chtěl Buddha opustit zemi, zavolal k sobě všechna zvířata. Přišlo ho vyprovodit jen dvanáct z nich. Z vděčnosti za jejich věrnost dal těmto zvířatům jména podle pořadí jejich příchodu." Čínský horoskop, jehož vznik je často vysvětlován touto legendou, je ústředním stavebním kamenem buddhistické kultury. Nejenže každému člověku přiřazuje zvíře a jeho vlastnosti, ale také předepisuje osudový průběh roku ve znamení zvířete. Řada zvířat v čínském horoskopu začíná myší (krysou). Následují vůl (buvol), tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase.

V roce 1996 se australská státní mincovna Perth Mint nechala inspirovat magií čínského horoskopu a vytvořila sérii zlatých a stříbrných mincí s mimořádným půvabem. Název Lunar byl pro sérii zvolen jako odkaz na čínský kalendář, který je založen na Měsíci. S rozhodnutím o motivu čínského zvěrokruhu očekávala mincovna Perth Mint vysokou poptávku, zejména v asijském regionu. Za design byl zodpovědný čínsko-australský designér, který se postaral o realistické a naturalistické zobrazení zvířat.


V roce 2008 byla uvedena na trh řada Lunar Series II a v roce 2019 řada Lunar Series III, která plynule navázala na úspěch první řady. Sběratelé a investoři, kteří kupují lunární mince, si mohou být jisti, že vlastní minci vynikající kvality s vysokým potenciálem zhodnocení. Limitované zlaté a stříbrné mince této edice jsou k dostání pouze u několika prodejců.

Rubová strana, navržená Ing Jongem zobrazuje bdělého králíka se vztyčenýma ušima a dalšího králíka natahujícího se pro pučící větvičku. Napravo od tohoto krásného motivu je anglický nápis "Rabbit 2023" a čínský znak se stejným významem. Tradiční malé P jako obvykle označuje výrobce Perth Mint z Austrálie. Ražba těchto skvostných stříbrných mincí je omezena na 300 000 kusů.

Na lícní straně každé mince je podobizna královny Alžběty II.od Jody Clarka, rok 2023, hmotnost a ryzost „999,9“.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 40,90 mm
Rok výroby: 2023
Rozměr: 3,50 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: