1 oz Stříbrná mince Känguru Klokan (nugget)

733 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Stříbrná investiční mince Känguru Klokan (nugget) od australské mincovny Perth Mint o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Stříbrnou mincí Australian Kangaroo 2016 představila mincovna Perth Mint poprvé vedle oblíbené zlaté mince Kangaroo Nugget minci ze stříbra o velmi vysoké ryzosti 99,99 %. Další novinkou je ochranný prvek, který určuje trendy: mikrolaserem vyražené písmeno A (první písmeno vydávající země Austrálie), které lze rozpoznat pouze pod lupou. Australský klokan je zákonným platidlem.

Klokan australský je jedním z nejznámějších vačnatců původem z Austrálie. Klokan se stal oblíbenou národní ikonou, která se vyznačuje svalnatým ocasem, silnými zadními končetinami, velkými chodidly, krátkou srstí a dlouhýma špičatýma ušima.

Na rubové straně mince je zobrazen skákající červený klokan obklopený slunečními paprsky. Tento motiv je orámován zvlněným kruhem, který zároveň tvoří široký kruh po obvodu. Na minci je rovněž nápis "AUSTRALIAN KANGAROO", rok ražby, hmotnost "1oz" a ryzost "9999 SILVER". Tradiční malé P označuje jako obvykle výrobce Perth Mint z Austrálie.

Na lícní straně každé mince je podobizna královny Alžběty II. od Jodyho Clarka a nominální hodnota měny. Královna Alžběta II. je nejen přidruženou hlavou státu, ale zároveň i královnou Austrálie.

Klasická mince je dodávána v mincovních sáčcích namísto mincovních kapslí, jak je u mincí v ryzím kovu obvyklé. Dodávka po 25 mincích probíhá v originálních tubusech (mincovních tubusech) mincovny Perth Mint. Objednávky 250 mincí budou dodány v originálním Masterboxu Perthské mincovny.

Stříbrná mince Kangaroo je cenově velmi dostupný způsob investice do stříbra. Příplatek ke kótované ceně stříbra je velmi nízký. Díky tomu je tato mince velmi zajímavou alternativou ke známým mincím Maple Leaf a American Eagle.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 40,6 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 3,21 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: