1 oz Stříbrná mince American Eagle

793 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Stříbrná investiční mince American Eagle (Americký orel) od americké mincovny o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Od roku 1986 vydávají USA stříbrnou minci American Eagle a obohacují tak svět o jednu z největších a nejkrásnějších stříbrných mincí vůbec. V roce 1986, v roce svého zrodu, byl American Eagle neboli Silver Eagle vůbec první mincí z ryzího stříbra (ryzost 999/1000) v USA a objevil se současně se zlatou verzí. Stálým motivem každoročně vydávaných zlatých a stříbrných mincí je orel bělohlavý, americké heraldické zvíře. Se šípy a olivovou ratolestí drží v pařátech symboly boje i křesťanského míru. V zobáku nese transparent s heslem "E Pluribus Unum" (,,Z mnohosti jediné''). Znamená to závazek vytvořit ze třinácti zakládajících kolonií konfederaci států. Třináct hvězd na lícní straně mince rovněž představuje bývalé britské kolonie.

Vlastenecké poselství na rubové straně zobrazuje "kráčející svobodu", kterou navrhl umělec německého původu Adolph Weinman. Personifikace občanských práv USA se zobrazuje jako lyrická ženská postava s vítěznými vavřínovými ratolestmi v rukou a vlajkou jako oděvem. Designový celek doplňuje motto "In God we trust" (Věříme v Boha).

Na této slavné minci jsou tak spojeny všechny důležité americké hodnoty, jako je demokracie, jednota, křesťanství a také průkopnický duch hraničářské tradice.

Stříbrný orel o hmotnosti 1 oz má nominální hodnotu jednoho amerického dolaru. Hmotnost je 31,1035 gramu, což přesně odpovídá jedné trojské unci. Obsah stříbra je 99,9 %. Průměr je 40,6 milimetrů.

Tato mince je tedy skutečnou primadonou už kvůli své velikosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999
Průměr: 40,6 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 2,98 mm
Váha: 1 oz
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: