1 oz Palladiová mince Maple Leaf

40 816 Kč
Momentálně nedostupné

Palladiová investiční mince Maple Leaf "Javorový list" od Královské kanadské mincovny o hmotnosti 1 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Palladium je velmi vzácný drahý kov, který září žlutobílým stříbrem a byl objeven v roce 1803 anglickým lékařem a chemikem Wollastonem. Palladium je tvrdší než platina, takže palladiové mince jsou vzácné a nebyly dlouho dostupné. Po několik let byla kanadská mince s javorovým listem jedinou pravidelně raženou palladiovou mincí. Přestože má také stříbřitě bílý lesk, je matnější než platina.

Královská kanadská mincovna vydává tuto minci pouze v hodnotě 1 unce. Design je totožný se třemi dalšími kanadskými mincemi s javorovým listem ve zlatě, stříbře a platině. Na straně s motivem je typický kanadský javorový list s nápisem "CANADA 9995 FINE PALLADIUM 1 OZ PALLADIUM PUR 9995". Nápis je částečně v angličtině nebo francouzštině, protože oba jazyky jsou úředními jazyky druhé největší země světa co do rozlohy.

Na lícové straně mince je profil královny Alžběty II., oficiální hlavy státu mnoha zemí Spojeného království. Ryzost palladiové mince je 99,95 % a nominální hodnota 50 kanadských dolarů (CAD). Rubovou stranu mince zdobí nezaměnitelný tvar javorového listu.

Palladium je vynikajícím doplňkem tří hlavních investičních kovů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Palladium
Obsah drahých kovů: 999,5
Průměr: 30 mm
Rozměr: 2,87 mm
Váha: 1 oz
Země původu: Kanada

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: