1/4 oz Zlatá mince Mexiko Libertad

13 385 Kč
Momentálně nedostupné

Zlatá investiční mince Mexiko Libertad, mincovny Casa de Moeda o hmotnosti 1/4 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Od chvíle, kdy v dubnu 1519 vstoupil na mexickou půdu španělský conquistador Hernan Cortes, je boj za autonomii pro Mexickou konfederaci bolestivým problémem. Teprve v roce 1821 se národ dokázal vymanit ze španělského područí, aby se stal předmětem touhy USA, Francie a dokonce i Habsburků. Možná právě prudkost, s jakou muselo Mexiko znovu a znovu bojovat za svou svobodu, inspirovala zemi k tomu, aby věnovala svou slavnou minci svobodě "Libertad" a bohyni svobody "Victoria".

Tato mince, nazývaná také "Onza" podle nejběžnější hmotnosti, je jednou z prvních moderních mincí. Je k dispozici ve zlaté a stříbrné barvě. Libertad ve zlatě byl poprvé nabídnut v roce 1981, ve stříbře v roce 1982 mincovnou Casa de Moneda a je zákonným platidlem. Díky atraktivnímu historickému designu je Libertad jako mince nejvyšší ryzosti ideálním kompromisem mezi investiční a sběratelskou mincí.

Vyobrazení bohyně na působivé averzní straně mince bylo inspirováno památníkem "Ángel de la Independencia" v Mexico City. Na starších vydáních mince nesla zobrazená Viktorie, která je andělská i bojovná, v ruce také vavřínový věnec. Jako pocta národním přírodním symbolům jsou vedle bohyně zobrazeny dvě sopky Popocatépetl a Iztaccíhuatl. Nápisy 1/4 ONZA ORO PURO, ročník ražby a LEY .999.

Na rubové straně mince je zobrazen státní znak Mexika obklopený deseti historickými verzemi předchůdců současného znaku. Na rozdíl od většiny ostatních zlatých mincí na ní není vyražena nominální hodnota.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 999,9
Průměr: 23,0 mm
Rok výroby: Různé
Váha: 1/4 oz
Země původu: Mexiko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: