1/4 oz Zlatá mince American Eagle

12 262 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.10.2023

Zlatá investiční mince American Eagle (Americký orel) o hmotnosti 1/4 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Zatímco mince American Buffalo se objevuje pouze jako zlatá mince, American Eagle je jedna z nejznámějších a nejlikvidnějších mincí na světě, je k dispozici ve stříbře i ve zlatě. Stát ji od roku 1986 razí v ryzosti 916,67 zlata a je považována za jeden z archetypů amerických mincí. V USA je zákonným platidlem.
Její design je nostalgickou citací prvních mincí v USA. Motivy amerického orla, které zůstaly v průběhu let neměnné, jsou "Liberty" jako zosobněná svoboda USA na averzu a americký orel bělohlavý jako klasické heraldické zvíře na reverzu.

Na lícní straně je rovněž uveden rok ražby, který je od roku 1991 vyznačen arabskými číslicemi. Filigránová ženská postava zachycuje dynamiku pohybu a nese pochodeň. Na reverzní straně je také místo pro klasická americká hesla "In Gold we trust" a "E Pluribus Unum" (,,Z mnohosti jediné'').


Zlatá investiční mince American Eagle je klasikou mezi investorskými mincemi, základním kamenem každé sbírky a je k dispozici ve čtyřech hmotnostních třídách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Zlato
Obsah drahých kovů: 916,67
Průměr: 22,0 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Rozměr: 1,83 mm
Váha: 1/4 oz
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: