1/4 oz Stříbrná mince Archa Noemova

211 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.10.2023

Stříbrná investiční mince Archa Noemova o hmotnosti 1/4 unce představuje nadstandartní jakost spojenou s elegancí a praktičností.

Detailní informace

Bezpečná doprava
Pojištěná doprava dle hodnoty
Okamžitá fixace
Okamžitá fixace cen do 150 000 Kč
QR platby
Možnosti platby pomocí QR kódu
Nejnižší ceny
Nejnižší ceny na trhu

Detailní popis produktu

Malá kavkazská republika Arménie se poprvé objevila jako emitent stříbrné mince v roce 2011. Stříbrnou mincí "Noemova archa" nyní obohacuje mezinárodní obzor sběratelů mincí obzvláště okouzlujícím způsobem. Tento biblický motiv ze Starého zákona je na rubu vyobrazen filigránem. Na lícní straně je vyobrazen arménský státní znak. Stejně jako u mnoha jiných mincí, např. u "javorového listu", se předpokládá, že design bude v jednotlivých ročnících konstantní. Mince má rýhovanou hranu a nominální hodnotu 100 arménských dramatů. Je licencována Arménskou centrální bankou a je oficiální měnou. Arménie se při výrobě tohoto kvalitního výrobku z nejjemnějšího stříbra spoléhá na německé zpracování: Noemovu archu vyrábí společnost Edelmetallverarbeitung Leipzig.

Příběh o Noemovi a jeho arše je ústředním prvkem arménské kulturní identity. Až do první světové války se jeho dějiště, hora Ararat, nacházelo na arménském území. Dnes se tato historická vyvýšenina nachází v Turecku. Na této hoře údajně uvízla Noemova archa poté, co skončila biblická potopa v podobě 40 dní trvajících dešťů. Noe dostal od Boha pokyn, aby se před ničivou a očistnou povodní ukryl na vlastnoručně postavené lodi se svou rodinou a párem zvířat od každého druhu. Teprve když přestalo pršet a holubice přinesla Noemovi malou olivovou ratolest, byl Boží soud v podobě potopy vykonán jako trest za hříšné lidstvo. Tato část legendy měla trvalý vliv na kulturu křesťanského umění. Holubice s olivovou ratolestí se stala klasickým symbolem míru na celém světě. Je proto jen legitimní, že se objevuje i v motivu mince.

Noemova archa" ve stříbře se doporučuje i jako dárek pro malé sběratele. Podněcuje představivost dítěte, které dárek dostává, fascinací biblickým příběhem a okouzluje tajemnou exotikou svého designu. Díky mírné ceně je "Noemova archa" ideálním startovacím modelem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mince
Materiál: Stříbro
Obsah drahých kovů: 999
Průměr: 20,2 mm
Rok výroby: Podle dostupnosti (obvykle aktuální ročník)
Váha: 1/4 oz
Země původu: Arménie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: